• Paz. Haz 26th, 2022

Kars Ani Haber/Susuz Haber Ajansı

Konsol ve akıllı telefonlarda fiyat artışı olabilir

Bykarsanihaber

Şub 21, 2021

Pandemi nedeniyle fabrikalar tam kapasitede çalışamıyor. Bu durum en çok elektronik cihaz üreticilerini zorluyor. Büyük markalar neredeyse yarı iletken stoklayacak duruma geldi. Özellikle pandemi döneminde insanların her zamankinden daha çok, bilgisayarlara, akıllı telefonlara, konsollara ve tabletlere ihtiyacı oldu.

İnsanlar işlerini ve eğitimlerini evlerinden sürdürmek zorunda. Bu eylemlerini gerçekleştirebilmek için akıllı cihazlara ihtiyaç duyuyor. Özellikle pandemi döneminde sosyalleşmemizi de sağlayan akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Fabrikaların üretim kapasitesinin düştüğü bu dönemde elektronik cihazların fiyatlarında bir değişiklik olması bekleniyor.

Konsollar, akıllı telefonlar ve tabletler üretim sıkıntısı yaşayacak

Pazardaki yarı iletkenlerin üretimi sıkıntısı otomobil sektörünün üretim kapasitesini de düşürdü. Yarı iletkenler en çok işlemcilerin içerisinde kullanıldığı için üreticiler bu bileşenlere ihtiyaç duyuyor. Özellikle akıllı telefon, konsol ve tabletler bu durumdan fazla etkilenecek. Pandeminin başlarında yaşanan ABD-Çin gerilimi üreticileri fazlasıyla etkiledi. ABD’li şirketler üretim tesislerini Çin‘den çıkarmaya başladı. Çin’den çıkarılan üretim tesisleri diğer Asya ülkelerine kuruldu.

Sosyal Medyada Paylaş...