• Per. Eki 6th, 2022

Kars Ani Haber/Susuz Haber Ajansı

GAZİ KARS’IN UNUTULMAYACAK VALİSİ

Bykarsanihaber

Mar 4, 2022

Kars Halkı 2018 Yılında kış ayına girmek için günleri sayıyordu;

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars İlimize Sn. Türker Öksüz’ün Vali olarak atandığı haberini aldık.
 Kars sokaklarında İçişleri Bakanlığından Kars Valisi olarak Sn. Türker Öksüz’ün atandığı konuşuluyordu …

Kıraathanelerde ki vatandaşlarımız yeni valinin atanması ile birlikte heyecan ve ümitle güne devam ediyordu.Aradan çok fazla zaman geçmeden Vali Türker Öksüz görevinin başındaydı.Tüm kamu kuruluşlarını ziyaretlerinin ardından kamu kurumlarının koordineli daha aktif ve verimli çalışmaları hususunda ciddi adımlar atmaya başlamıştı. Gelen yatırımları takip ediyor devletin tek lirasını dahi israf etmiyordu.

Kars Belediye Başkan Vekili olarak atanmasıyla birlikte iş yoğunluğu artan Türker Öksüz , hacizli  borçlu bir belediyeyi devir alıyordu. Günlerden cuma vali bey belediyenin hemen yanındaki camide namazını eda etmek istiyordu.O esnada cuma ezanı okundu.Vali Türker Öksüz, ezandan hemen sonra,Caminin önünde göründü.Merkez Cami cuma namazlarında oldukça kalabalık, hemşehrilerimiz cami bahçesine seccadeyi açmış, orada yer bulamayanlarda kaldırım da namaz kılmak için saf tutmuşlardı.

Vali Öksüz, milleti rahatsız etmemek için kaldırım da namaza durmuş insanların arasından, önünden geçip camiye gitmek yerine, kaldırıma serilen seccadenin üzerinde namazını kıldı.

Bazı medya kuruluşları Vali bey şükür namazı kıldı gibi lanse etmeye başlasalarda , Kars halkı ve Allah ‘ta biliyor ki vatandaşlara rahatsızlık vermeden cuma namazını kaldırımda hasır üzerinde eda ediyordu.

Anlaşılan Vali beyin  işi zordu. Cuma namazını , şükür namazı kıldı diye lanse etmek isteyenler belkide Vali beyin her çalışmasında su bulandırmaya devam edecekti.

Oldukça yoğun mesai ve geç saatlere kadar Kars üzerinde çalışmalar yürüten Vali bey için geç kalınmış bir yazıyı yazmanın büyük mahcubiyeti içerisindeyim.

Hollanda dan gelen gurbetçi akrabalarım bu seferki gelişlerinde Kars Kalesinin çevresinin degiştigini ,

Kars çayının kenarında inanılmaz bir doku ile , Kars bedesteni yürüyüş yolu ve beyzaj çalışmalarının Kars ilini bir adım daha öteye taşıdığını Vali beyin çalişmalarından oldukça memnun kaldıklarını belirtiyorlardı.

Vali beyin ileri görüşlü olması  Kars için büyük kazanımdı. Vali beyin tüm kamu kurumları ve belediye için ayırdığı zaman gün içerisinde yetersiz kalıyordu , Kars için yatırımlar alabilmek adına ankara ziyaretlerinede devam ediyordu.Vali bey yoğun bir tempoda çalişmalarına devam ederken,

Belediye için görevlendirmiş olduğu Nihat Oğuz’un başarılı çalışmaları , yaptıgı hizmetler ve kars halkıyla olan diyalogları ise takdire şayandır.

Yollar, kaldırımlar, Beyzaj çalışmaları derken tüm hizmetler kars halkını mutlu ediyor.Türkiye’de ilk ve tek olan dünyada az örneğine rastlanır büyük bir projeye daha İmza atıyordu. Kars  peynir müzesi Kars valimiz Türker öksüz’ün talimatlarına kısa sürede turizme kazandırıldı.
Hizmetleri tek tek yazmaya kalksam vaktimiz yetermi bilemiyor ama bir kitap yazabilirim.
 Sayın Valim Affınıza Sığınarak , Şehrimiz için yapmış olduğunuz hizmetler ve çalışmalardan ötürü Çok  geç kaldığımız bir yazıyı yazmanın mahcubiyeti içerisindeyiz.

MAKSUT KUTLUHAN URAY

Sosyal Medyada Paylaş...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir