• Per. Eki 6th, 2022

Kars Ani Haber/Susuz Haber Ajansı

Kadın polisler zorlu coğrafyada görev yapıyor

Bykarsanihaber

Nis 8, 2022

Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan kadın polisler, hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğü bahar ayında karla kaplı tatbikat alanlarında erkek meslektaşları ile zorlu eğitimlerini sürdüren kadın polisler, farklı silah modelleriyle kendilerine belirlenen hedefleri metrelerce uzaktan tam isabetle vuruyor.

Kentin dağlık ve zorlu coğrafyasında vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak için 7 gün 24 saat esasına göre arkasında eşini, çocuğunu ve ailesini bırakarak eğitimlerini ve nöbetlerini gerçekleştiren kadın polisler, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen Türk kadınının neler yapabildiğini tüm dünyaya göstermek için operasyonlara aralıksız devam ettiklerini ifade ettiler.

Özel hareket, Asayiş, Trafik, TEM, KOM ve Toplum Destekli Polislik şubelerinde görev alan kadın polisler kendilerine “Nene Hatun, Kara Fatma’yı örnek aldıklarını söylediler.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177’inci yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutlamanın heyecanını yaşayan kadın polisler, kentteki stratejik noktalarda gece gündüz nöbet tutup, atış eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: Volkan Karabağ

Sosyal Medyada Paylaş...