• Per. Ağu 18th, 2022

Kars Ani Haber/Susuz Haber Ajansı

Kars’ta aşı çadırlarına yoğun ilgi

Bykarsanihaber

Tem 7, 2021

Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda başlamış olan aşı çalışmasına tüm hızıyla devam ediliyor.

Aşı çadırında yoğun bir şekilde aşı yapılırken vatandaşlar aşılarını olmak için sıraya girdiler. Özellikle aşı yaptıran vatandaşlar salgından korunmak için aşı olduklarını ifade ettiler.

Kars Toplum Sağlığı Merkezi doktoru Süleyman Kuşçu, “Kars İl Sağlık Müdürlüğü olarak aşı çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte. 6 aylık süreden beri devam eden aşı çalışmalarımızı kurduğumuz aşı çadırlarıyla daha fazla vatandaşımıza ulaşmak ve aşılarını yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şuanda Kars Kent Meydanı ve Bankalar bölgesi dediğimiz bakırcılar caddesinde iki ayrı çadır kurduk akşam saatlerinde ise vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu Kars Kalesi Bedesten bölgesinde de çadır kurarak vatandaşlarımızın aşılarını yapıyoruz. Kimi vatandaşımız ilk kez olurken kimi ise ikinci doz aşısını oluyor üçüncü doz aşılarımızı da çadırlarımızda yapmaktayız. Biz vatandaşlarımızın aşılarını yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız ise sorumluluk bilincinde olup gelip aşılarını yaptırıyorlar.” dedi.

Kars Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doktor Aytaç Erman Keskin ise,  “Aşı çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi. Keskin, Şuanda çok yoğun bir şekilde aşılama çalışmamız var. Genellikle vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerde aşılama noktaları belirledik. Ve bu aşılama noktalarında doktor gözetiminde aşı çalışmalarımız devam etmektedir. Bu aşı çalışmalarımızın beraberinde salgının hala devam ettiğini göz önüne alarak Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uymanın en az aşı kadar değerli olduğunu tüm Kars Halkına hatırlatmak istiyoruz. Biz sağlıkçılar olarak elimizdeki aşı ile bu salgınla mücadele ediyoruz. Ama siz değerli vatandaşlarımız ise üzerinize düşen görevin Maske Mesafe ve Hijyen kuralı olduğunu unutmayınız. Vatandaşlarımızın randevu almasına gerek yok istediğiniz zaman istediğiniz sağlık kuruluşu veya aşı çadırına gelerek aşınızı olabilirsiniz. Ancak randevusu olan vatandaşlarımız da randevu zamanında gelip aşılarını gönül rahatlığıyla yaptırabilirler.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Volkan Karabağ

Sosyal Medyada Paylaş...