• Paz. Eki 17th, 2021

Kars Ani Haber/Susuz Haber Ajansı

Türkiye İş Bankası 97 yaşında!

Bykarsanihaber

Ağu 26, 2021

Türkiye İş Bankası 97. yaşını kutluyor. Tüm Türkiye ve yurt dışında da olduğu gibi Kars’ta da bir kutlama programı düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na İş Bankası yetkilileri Barış Kalacı ve Muzaffer Yiğit’in çelenk sunmasıyla başlayan kutlama, başta Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatan için canlarını vermiş aziz şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ile devam etti.

Kars İş Bankası yetkilisi Barış Kalacı yaptığı açıklamada, Türkiye İş Bankası’nın ülkemizdeki ekonomik kalkınmanın, sosyal ve kültürel gelişimin her aşamasına öncülük ettiğini ve tüm bunlara katkıda bulunduğuna vurgu yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün İş Bankası için belirlediği misyonu 97 yıldır hiç aksatmadan sürdürüldüğüne işaret eden Kalacı, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Bankamız için belirlediği misyonu 97 yıldır hiç aksatmadan sürdürüyoruz. İlk genel müdürümüz merhum Celal Bayar, 1928 yılında bir demecinde İş Bankalılık felsefesini; Bankamızın memurin kadrosu yoktur, iş kadrosu vardır. İş Bankası’nda çalışan Türk gençleri kendilerini alelade ücretli veyahut maaşlı bir memur olarak telakki etmiyorlar. Onlar bu işte behemehâl muvaffak olmayı milli şeref ve haysiyet meselesi yapmışlardır” cümleleri ile özetlemiştir. Türkiye’nin ekonomik kalkınmasının, sosyal ve kültürel gelişiminin her aşamasında Bankamızın öncülüğü ve katkısı vardır. Bu öncülük ve katkı, halkımızın güven ve teveccühü ile her zaman ödüllendirilmiştir. 27Ağustos 1924’de kurulan Bankamızın 97. Kuruluş yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Bankamızı kuran güçlü iradenin ortaya koyduğu yüksek hedeflere doğru ilerlemenin onurunu bir kez daha yaşıyoruz” dedi.

Kaynak : Volkan Karabağ

Sosyal Medyada Paylaş...